Britská média informují, že tamní dozorčí orgány selhaly. Ty totiž vůbec netuší, kolik klonovaných zvířat v zemi může být. Než se však jejich produkce dostane do prodeje, musí projít kontrolou a testováním, což se však zatím v několika případech nestalo.

Před několika dny se jeden z britských farmářů přiznal, že běžně prodává mléko klonované krávy. Ta totiž dává více mléka než její přirozenou cestou narozené kolegyně. [celá zpráva]

Nyní se ukázalo, že jeden skotský farmář má stádo 96 kusů dobytka, které pochází z klonovaných krav. To tamní odborníky zaskočilo. Doposud totiž bylo známo pouze to, že v Británii bylo před více než třemi lety naklonováno osm krav.

V současnosti se pomalu ukazuje, že v zemi jsou již minimálně desítky kusů uměle narozeného dobytka. Kolik jich je přesně, se neví, a ani to, zda se následně dostávají do prodeje. Několik takových případů však již bylo potvrzeno.

Odborníci zatím neprokázali, zda může mít konzumace potravin z klonovaných zvířat dopad na lidské zdraví. Nicméně aktivisté se zasazují za zákaz klonování, protože jsou přesvědčeni, že zvířata tím trpí.