Jako příliš vysoké zvýšení vidí Škromachův návrh i podnikatelé, zatímco odboráři požadují růst vyšší. Vládě ministr návrh předkládal po jednání se zástupci obou skupin. Ti se však neshodli na žádném kompromisu a tak šel na jednání vlády původní návrh ministerstva. Škromacha tak příští týden čekají koaliční jednání. Naproti tomu se zástupci odborů a zaměstnavatelů bude vláda jednat o návrhu zákona o nemocenském pojištění, jehož projednávání bylo rovněž přerušeno.

Dílčí úspěch mohou slavit vojáci. Vláda totiž dala zelenou plánu ministra obrany na nákup 240 transportérů ve výši 25 miliard korun v horizontu příštích devíti let. Ačkoliv ministři rozhodli o této zakázce jako o strategické a tudíž se na ní nevztahuje povinnost vyhlášení výběrového řízení. Armáda veřejnou obchodní soutěž přesto vyhlásí.

Kabinet na středečním zasedání schválil návrh novely rozpočtových pravidel a zákonů o státních fondech, které zavedou závazné tříleté výdajové rámce pro státní rozpočet a státní fondy. Podle návrhu ministerstva financí by tak stát napříště nově sestavoval rozpočet na následující rok a zároveň závazně určil rozpočtové stropy na další dva roky, stejně tak i fondy. O přijetí návrhu novely informoval novináře na tiskové konferenci pozdě večer ministr financí Bohuslav Sobotka.