Mezi další významné importéry zeleniny patří Španělsko, Německo, Itálie či Maďarsko. „Největším dovozním artiklem jsou pak rajčata (95 000 tun), okurky salátové (60 000 tun) nebo cibule (60 000 tun),“ uvedli zemědělci.

Ti zároveň připomínají, že některé druhy zeleniny nelze v tuzemských podmínkách pěstovat, proto je dovoz nutný. Zároveň zdůrazňují, že více než polovina české produkce je kontrolovaná. To znamená, že zelenina je pěstována ekologicky přijatelnými postupy s co nejmenším využitím chemikálií. Podle zemědělců bývá zelenina ze zahraničí chemicky ošetřena.

Při dodržování uvedených postupů vydávají čeští zemědělci i certifikáty. „V tomto roce se jedná o 70 - 80 pěstitelů, z toho 54 držitelů oprávnění k používání ochranné známky IPZ, která deklaruje právě využití šetrných postupů. Nejrozšířenějšími oblastmi pěstování IPZ jsou Nymbursko, Jižní Morava, Litoměřicko, Hradecko a Opavsko,“ uvedli zemědělci.

Co je to IPZ:
Jedná se o integrovaný systém produkce zeleniny, což znamená, že do pěstování se zapojují ekologicky a ekonomicky přijatelná opatření. Na jejich dodržování dohlíží nezávislý kontrolní orgán. Zemědělci tvrdí, že na rozdíl od dovážené zeleniny není ta domácí chemicky ošetřena.