Situace v holdingu Zbrojovky Brno je mimořádně nepřehledná. Výrobou zbraní se zabývá jedna z mnoha dceřiných společností - Zbrojovka Arms, a. s. Správkyně konkursní podstaty však upozorňuje, že dceřiné společnosti vznikly neoprávněně. Do nich se rozplynul dřívější majetek Zbrojovky.

Strmisková požaduje navrácení několikasetmiliónového majetku zpět mateřské společnosti, v případě Zbrojovky Arms jde o akcie za zhruba 51 miliónů korun. Ve středu však správkyně oznámila zaměstnancům, že držitelé akcií odmítli majetek vydat. "Vzkázali, že jsou hráči a budou hrát až do konce. Mně tak nezbývá než Arms zavřít," řekla pracovníkům dceřiné společnosti a dodala, že podá trestní oznámení. "Oznámím policii krádež těchto akcií," řekla.

Strmisková upozorňuje, že Zbrojovka Arms je výdělečný podnik, přesto má mnohamiliónové dluhy. Zisky držitelé akcií podle správkyně převádějí jinam. Ze zadržování akcií Zbrojovky Arms Strmisková viní Petra Sisáka a jeho otce Vladimíra, který byl od února 2002 předsedou dozorčí rady Zbrojovky Arms.

Pokud držitelé akcií majetek nevydají, může se správkyně rozhodnout pro jejich umoření, což potrvá rok. Může také zneplatnit vznik společnosti v roce 2000, protože podle jejího názoru dceřiná společnost vznikla neplatně. V takovém případě by pak výrobu zbraní převzala Zbrojovka, pokud ovšem získá výjimku ze zákona. "Vznik dceřiné společnosti byl tak rychlý, že se při tom zapomnělo na řadu věcí. Například někteří z nás mají dosud pracovní smlouvy se Zbrojovkou Brno," řekl jeden ze zaměstnanců dceřiné společnosti.