"Těchto výsledků jsme dosáhli ... v prostředí nízkých úrokových sazeb, které je pro ČS nevýhodné. Česká spořitelna buduje svou úvěrovou základnu a bude tudíž v budoucnu na prostředí nízkých úrokových sazeb méně citlivá," řekl Jack Stack, předseda představenstva a generální ředitel ČS.

Bilanční suma banky meziročně vzrostla o osm procent na 565,5 miliardy korun. Provozní zisk činil sedm miliard korun, což je proti loňsku o tři procenta více. Provozní náklady vzrostly především vlivem odpisů z investic o pět procent na 11,3 miliardy. Přes pokles počtu zaměstnanců o jedno procento na 11.240 se personální náklady zvýšily o 12 procent. Souvisí to se zvýšením mezd a odměn vázaných na výkony. Spořitelna půjčila lidem 64,7 miliardy

Čistý úrokový výnos vlivem klesajících úrokových sazeb klesl o procento na 11,5 miliardy korun. Čistý příjem z provizí a poplatků naopak vzrostl o 14 procent na 5,7 miliardy korun. Banka to dává do souvislosti s rostoucím objemem transakcí.

Vklady klientů vzrostly o pět procent na 430,5 miliardy korun. Poskytnuté úvěry rostly rychleji, meziročně o devět procent na 198,3 miliardy korun. Úvěry občanům se zvýšily téměř o třetinu na 64,7 miliardy korun. Největší nárůst zaznamenávají hypotéky.

Na konci roku banka podle dřívějších údajů očekává meziroční růst zisku o 15 až 20 procent. Majoritním vlastníkem banky, které vzrostl počet klientů pět procent na téměř 5,5 milionu, je rakouská Erste Bank s 97,9procentním podílem.