Provopulos mimo jiné poukázal na vysokou poptávku po řeckých cenných papírech z minulého týdne. Řecko prodávalo státní dluhopisy v objemu pět miliard eur (asi 128,9 miliardy Kč) se splatností deset let. Zájem investorů podle guvernéra ukázal, že Atény jsou schopny si potřebné peníze zajistit na finančních trzích.

Řecko už minulý týden informovalo, že poptávka po dluhopisech vysoko překonala očekávání. Investoři poptávali dluhopisy až za 16 miliard eur, a jejich objednávky tedy byly adekvátně kráceny. Do aukce se přitom zapojilo více než 400 investorů.

Provopulos přiznal, že Řecko muselo zaplatit "poněkud vysoký" úrok, věří ale, že situace už se zhoršovat nebude. "Od teď bude ten tlak odeznívat," řekl guvernér německému listu. Proto lze podle něj očekávat, že Řecko se z dostane samo.

Řecko se potýká s vysokými dluhy a má vysoký rozpočtový deficit. Země už přijala další úsporná opatření v objemu 4,8 miliardy eur (zhruba 123,7 miliardy Kč), což odpovídá asi dvěma procentům hrubého domácího produktu. O dalších úsporách Atény rozhodly už dříve. Utahování opasků ale bojkotuje velká část občanů, takže Řeckem zmítá vlna stávek.