Linka měla začít jezdit už v polovině října. Dopravní podnik, který vyhrál výběrové řízení na provozování tohoto spoje, ale nesehnal k tomuto datu vhodný elektrobus. 

Elektrobusy s číslem 292 budou zastavovat na čtyřech místech - na východní straně Malostranského náměstí u křižovatky s ulicí Mostecká, dále na západní straně náměstí u křížení s ulicí Nerudova, ve Vlašské ulici u odbočky do Šporkovy ulice a na parkovišti u nemocnice. V budoucnu by mohly podle starosty Prahy 1 Filipa Dvořáka (ODS) stavět na znamení i na dalších místech.

V Praze byl 12. ledna představen nový elektrobus.

V Praze byl 12. ledna představen nový elektrobus.

FOTO: Kateřina Šulová, ČTK

Linka by měla být v provozu denně od 5:30 do 20:00 v intervalu 15 minut. Na jedno nabití autobus ujede v místním kopcovitém terénu 70 až 80 kilometrů. Trasa měří necelé dva kilometry a minibus ji objede za den téměř šedesátkrát, střídat se proto budou dva. Nabíjet se budou u nemocnice pod Petřínem a v domovské hostivařské garáži.

Protože linka vede kolem přísně střežené americké ambasády, minibusy mají kvůli bezpečnosti zaplombované podvozky a řídit je mohou pouze prověření pracovníci dopravního podniku.