Výsledky zaostaly za odhady trhu. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že provozní zisk bude činit 415 miliónů eur. Firma zároveň potvrdila předchozí odhad celoročního poklesu zisku.

"Tržby celé skupiny v roce 2009 budou nižší než v předchozím roce, a to hlavně kvůli slabšímu odbytu," píše se ve čtvrtletní výsledkové zprávě firmy. Na tvorbu zisku bude podle managementu nepříznivě působit také růst refinančních nákladů a další faktory.

Za prvních devět měsíců tržby celé skupiny meziročně klesly o 9,7 procenta na 77,2 miliardy eur. Automobilka od ledna do září v celém světě prodala téměř 4,789 miliónu vozů, což je meziroční pokles o 0,2 procenta. České Škodě Auto, která je součástí skupiny Volkswagen, prodej klesl o pět procent na 504.625 vozů.

O více než 11 procent klesl prodej vozů Seat, což je i jedna z hlavních příčin, proč se Volkswagenu vedlo tak špatně. Problematicky se vyvíjelo také hospodaření superluxusní značky Bentley, kde odbyt klesl o 46,9 procenta na 3313 kusů. Naopak odbyt osobních vozů Volkswagen se meziročně zvýšil o 7,5 procenta na téměř 3,021 miliónu kusů.