Na konferenci, kterou sponzorovala Federální rezervní banka v San Francisku, Lipsky v noci na středu upozornil, že hospodářské oživení je stále velmi křehké. Opatření na podporu ekonomiky by podle něj proto v řadě zemí světa ještě měla zůstat v platnosti. Sáhnout v blízké době ke zpřísňování měnové politiky se prý může ukázat jako předčasné.

V rozhovoru na televizní stanici CNBC Lipsky řekl, že kurz dolaru a dalších významných světových měn by na oživení asijských zemí neměl mít větší vliv. Světová ekonomika si tak jako tak bude muset najít novou rovnováhu. "Země, které jsou v přebytku, se musejí zaměřit na vnitřní poptávku. Země s deficitem zase obráceně," řekl Lipsky.

Dolar se nyní vůči koši měn pohybuje v blízkosti nejbližších hodnot za posledních 14 měsíců. Minulý týden byl technicky připraven ke korekci, ale nevyužil jí. Podle analytiků tak má před sebou zřejmě další pokles, byť měl v úterý snahu zpevňovat. K euru se pohybuje v blízkosti 1,50 USD, tuto hranici ale zatím nepřekročil.

MMF předpokládá, že světová ekonomika se v příštím roce dočká oživení. Upozorňuje ale, že pokud má mít oživení zdravý základ a má vydržet, pak velké exportní země jako je Čína budou muset začít víc utrácet na svém vlastním trhu. Naopak země, které mají vysoké dluhy, musejí víc šetřit. To jsou například Spojené státy.