"Já jsem nenabídl rezignaci, pouze jsem napsal v osobním dopise ministrovi, že pokud by nějaká otázka nebyla ministerstvem přehodnocena, že bych nemohl nadále svoji funkci vykonávat," řekl Suchomel. Zatím prý nemá informace o tom, zda ministr rezignaci přijal.

Suchomel nemá k dispozici ani případný rezignační dopis, v reakci na informaci o svém odvolání se pokouší kontaktovat ministerstvo průmyslu a obchodu.

Ministr průmyslu a obchodu Milan Urban řekl, že k personální změně v čele České obchodní inspekce ho vedly stížnosti na Suchomela. Kontrolní odbor ministerstva stížnosti šetřil a řadu jich prý uznal za oprávněné.

Některé stížnosti na Suchomela se podle Urbana objevovaly již předtím, než se stal ministrem. "Vzhledem k tomu, že se ukázaly ještě další nedostatky při řízení ČOI, rozhodl jsem se k personální výměně," řekl. Nový ředitel ČOI vzejde z výběrového řízení. "Do té doby bude řízením úřadu pověřen někdo z vedení ČOI," dodal Urban.

Suchomel čelil opakovaným trestním oznámením za to, že loni v rakovnické Hypernově zastavil zabavování údajných padělků vánočních ozdob. Podle Přemysla Mužíka, jednatele ašské firmy City Illuminations, která k ozdobám vlastní ochrannou známku, se ředitel dopustil porušení zákona. Suchomel však taková obvinění od počátku odmítá a tvrdí, že se jedná o konkurenční boj dvou firem.