Ve čtvrtek na to upozornil list podnikových odborů. Podle něj právě v Německu šly na odbyt díky dotaci na nákup nového vozu při ekologické likvidaci starého (takzvané šrotovné) hlavně fabie. Továrna jejich výrobu již od 29. září omezila z 1200 na tisíc kusů denně.

Na říjen je připravena dvoudenní odstávka veškeré výroby. „Využije se státní svátek ve středu 28. října 2009, který firma jindy používá k realizaci inventury. Vyrábět se nebude ani ve čtvrtek 29. října a v pátek 30. října 2009, kdy bude odstávka výroby. V pátek bude realizována zmíněná inventura. Vypadne tak celkem pět směn,“ uvedl předseda odborů Jaroslav Povšík.

Mluvčí podniku Jaroslav Černý vyjádření odborů mírní a tvrdí, že inventura nebude trvat jen jeden den, ale tři dny.

Automobilka musela na několikrát přerušovat výrobu již na přelomu loňského a letošního roku. Na podzim totiž na automobilky po celém světě těžce dolehl nezájem o nové vozy kvůli finanční krizi.

Tehdy navíc firmy musely výrazně propouštět, týkalo se to právě i Škody Auto. Nyní by se však o práci kmenoví zaměstnanci zatím bát neměli, propuštěni by mohli být pouze agenturní pracovníci.