Ústřední roli v případu hraje švýcarská bankovní skupina UBS, která podle tvrzení Washingtonu umožňovala americkým občanům vyhýbat se placení daní doma v USA.Ministerstvo spravedlnosti USA má zájem získat údaje o přibližne 50 000 amerických občanech.   

Právní zástupce daňového odboru ministerstva Stuart Gibson na tiskové konferenci řekl, že byl zatím podepsán návrh. Až budou oficiálně podepsány všechny dokumenty, Spojené státy stáhnou i žalobu na UBS.

"Obě strany dohodu parafovaly. Ještě ale chvíli potrvá, než budou podepsány konečné verze všech smluv," řekl Gibson. "Až budou podepsány konečné verze smluv, obě strany předloží dohodu o ukončení sporu," dodal.

Předběžnou dohodu o urovnání sporu obě strany podepsaly už na konci července. Na detailech urovnání sporu se měly strany dohodnout už před několika dny, dohoda se ale protáhla. Podle Švýcarů ale pouze kvůli technickým záležitostem jako je transfer počítačových dat, která Američané požadovali.

UBS je druhým největším správcem majetku na světě a tažení Spojených států proti této bance značně napnulo vztahy mezi Washingtonem a Bernem. Požadavek na předání jmen totiž kompromituje pověst Švýcarska jako země s velmi přísným bankovním tajemstvím.