Dohoda je výsledkem  úterního několikahodinového vyjednávání odborů s vedením firmy. Odborový předák Dušan Bílek připustil, že není s výsledkem spokojený, odbory ale prý neměly jinou možnost.

Firma při podepsání dohody o ukončení smlouvy nabídla 6,5násobek platu. Odboráři požadovali vyšší odstupné, alespoň desetinásobek, to ale zaměstnavatel odmítl. Lidé byli připraveni jít okamžitě do stávky. Ukázalo se ale, že by jí nic nezískali a firma by jí výpadek výroby nepocítila.

"Nakonec nám zaměstnavatel vzal zbraně z ruky, když narychlo přegeneroval všechny objednávky na závod v Rumunsku. Stávka by se jich vůbec nedotkla," vysvětlil Bílek. Netají se zklamáním nad výsledkem jednání. Ve Stříbře tak nyní zůstalo už jen málo práce. Většina lidí bude pracovat nejspíš do 17. července, kdy začíná dovolená. "Lidé mohou od zítřka (středy) podepisovat dohody o ukončení pracovního poměru," uvedl odborář.

Zaměstnancům se nelíbilo odstupné, které firma nabídla, ta naopak označila svoji nabídku za nadstandardní nad rámec zákona i kolektivní smlouvy.