Cavaillesová uvedla, že rozhodnutí je uplatnitelné ihned, takže ze dveří letadla mohly být okamžitě odstraněny pečeti.

Letadlo se má podle mluvčího SkyEurope vrátit na Slovensko ještě dnes, jakmile se k němu dostane posádka. "Jsme rádi, že se potvrdilo, že ochrana před věřiteli funguje tak, jak má, a že je respektovaná i mimo území Slovenska," uvedl Kika. Dodal, že rozhodnutí soudu je jistou zárukou pro cestující společnosti, že se v době soudní ochrany nebude podobný případ opakovat.

Důvodem, proč bylo na pařížském letišti Orly už od 22. června zadržováno jedno z letadel SkyEurope, jsou údajné nesplacené dluhy. "Režim ochrany před věřiteli nás má právě před takovými případy dostatečně ochránit,“ zdůraznil Kika. Firma podle něj bude požadovat finanční kompenzaci.

Zadlužená společnost SkyEurope v součanosti každé letadlo zoufale potřebuje. Nyní disponuje pouze osmi Boeingy 737 včetně stroje zadržovaného v Paříži. Přitom pro bezproblémové provozování všech svých pravidelných linek v létě nezbytně potřebuje deset letounů.

SkyEurope patří k nízkonákladovým aerolinkám, jež cestujícím nabízejí nejlacinější letenky. Například na letišti v Praze-Ruzyni je tato slovenská společnost po Českých aeroliniích druhým největším dopravcem, loni přepravila 1,1 miliónu pasažérů.