"Získat tuto cenu ze skupiny tak talentovaných podnikatelů je velkou ctí nejen pro mě, ale také pro 10 000 zaměstnanců Fuyao a také pro Čínu," řekl po svém vítězství Te-wang.

Fuyao Glass Industry Group byla založena v roce 1987 ve Fu-čou a nyní vyrábí více než polovinu autoskel pro čínský trh. Společnost spolupracuje s výrobci automobilů po celém světě, včetně Audi, Hyundai, Volva a Fordu.

Te-wang se z velmi chudých poměrů vypracoval na jednoho z nejúspěšnějších čínských podnikatelů. V 16 letech si založil svůj první podnik, když začal v malém obchodovat s tabákem. Živil se také jako farmář, kuchař a prodavač ovoce. V roce 1976 začal pracovat pro jednu sklářskou společnost a když se firma v roce 1983 dostala do problémů a prodělávala, ujal se Te-wang jejího vedení. Během jednoho roku vykazovala společnost opět zisk.

Dnes patří Te-wang mezi nejznámější čínské filantropy. Po rozsáhlém zemětřesení v provincii S'-čchuan v roce 2008 věnoval přes 15 miliónů eur (asi 400 miliónů korun), aby se region co nejrychleji vypořádal s následky katastrofy.