Pojišťovací divize zaznamenala ztrátu 979 miliónů eur. Výsledky negativně ovlivnily špatné investice a odpisy. Zisk před zdaněním bankovní divize činil 700 milionů eur. Rezervy divize na ztrátové úvěry ale prudce stouply na 772 miliónů eur z loňských 98 milionů. ING také zaúčtovala mimořádné náklady na restrukturalizaci 329 miliónů eur.

Generální ředitel Jan Hommen, který je ve funkci od ledna, dodal, že firma neposkytne odhad hospodaření na celý letošní rok, protože trhy jsou velmi nestabilní a další ekonomický vývoj stále nejistý. "Naší hlavní prioritou je snížení nákladů, rizik a zadlužení, abychom posílili skupinu," uvedl Hommen.

Konec sponzorování Renaultu v F1

Společnost ING v lednu oznámila, že propustí 7000 zaměstnanců, tedy více než pět procent své celkové pracovní síly. Doposud společnost opustilo 5380 zaměstnanců. Firma se také rozhodla, že v rámci snižování nákladů neobnoví sponzorskou smlouvu s týmem formule 1 Renault, která vyprší na konci letošního roku.

Skupina ING je jedním z největších poskytovatelů finančních služeb v Evropě. V České republice je její součástí ING Bank, ING Pojišťovna, ING Penzijní fond, ING Invest Management nebo ING Real Estate.