V odměnách nejvyššího vedení Yahoo se odráží současná reorganizace firmy za nového vedení Carol Bartzové. Manažerka se pokouší zastavit tříletý pokles akcií, který připravil Yahoo o značnou část tržní hodnoty.

Když Yang v lednu odcházel z pozice generálního ředitele, tehdejší prezidentka firmy Susan Deckerová raději podnik opustila, než by dělala pod ženou, která ji přiravila o pozici. Finanční ředitel Yahoo Blake Jorgensen se také chystá odejít, jakmile za něj Bartzová najde někoho jiného.

Také řadoví zaměstnanci budou Yahoo opouštět. Bartzová má v úmyslu propustit téměř 700 lidí, tedy kolem pěti procent zaměstnanců. 

Ředitel Yang vydělal na akciích Yahoo

Yang se se symbolickou odměnou spokojil roky, protože zbohatl na akciích společnosti. S ním ji v roce 1994 založil kolega z postgraduálního studia David Filo. Jako ostatní akcionáři podniku ale Yang o část jmění přišel, protože akcie Yahoo za minulý rok spadly téměř o polovinu.

Na konci loňska tak jeho 3,9 procenta ztratilo z ceny 600 miliónů dolarů. Yahoo mu přitom kromě jednoho dolaru mzdy nevyplácela nic jiného. V Silicon Valley ale nebyl jediným lídrem s takovou mzdou. Podobně na tom byli Steve Jobs z Apple a spoluzakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brin, napsala agentura AP.