V mimopražských regionech ceny klesly dokonce o 4,6 procenta, v Praze o necelé procento. Analytik mezinárodní poradenské společnosti King Sturge Ondřej Novotný odhaduje, že tento trend bude pravděpodobně pokračovat i v nadcházejícím období. "Ceny nových bytů budou spíše stagnovat, u starších bytů očekáváme pokles do deseti procent," řekl.

Z hlediska srovnání cen bytů s průměrem roku 2005 je však v celé republice průměrná hodnota bydlení stále o 64,7 procenta vyšší. V Praze je pak bydlení proti roku 2005 v průměru dražší o 52,1 procenta, v mimopražských krajích dokonce o 77,3 procenta.

Pokles cen nemovitostí přiznávají, i když neradi, i někteří realitní makléři. Tvrdí, že ceny jsou nyní na dně a budou opět růst. Podle odborníka na realitní trh Jiřího Pácala ze společnosti Central Europe Holding nejvíce klesly ceny bytů v panelácích. Pohyb na trhu je navíc velmi malý, protože prodávající čekají, že cena poroste, a ti, co chtějí nakupovat, naopak doufají, že ceny půjdou ještě dolů.

Mnoho prodávajících je navíc ochotno slevit, protože poptávka po nemovitostech není tak velká jako v minulém roce.

Realitní kanceláře tvrdí, že trh spíše stagnuje kvůli nízké poptávce, a snaží se prodeje podpořit tím, že k bytům nabízí například auto.