Předmětem prodeje je celá neživotní část pojišťovny, takže do Kooperativy přejdou i zaměstnanci a hmotný majetek PČS. PČS je čtvrtou největší pojišťovnou v ČR, Kooperativě patří po České pojišťovně druhé místo. PČS, která se nyní zaměří úzce na životní pojištění, oslovila s nabídkou prodeje neživotního pojištění pět pojišťoven, jež patří mezi lídry trhu.

ČS bude prodej části PČS schvalovat na valné hromadě 4. listopadu. Podpis smlouvy o prodeji je plánován na první polovinu listopadu. Ke konečnému vypořádání by mělo dojít v prvním čtvrtletí 2004.

Kooperativa se stala v srpnu vítězem soutěže na prodej části PČS kvůli nejlepší ceně a strategii do budoucna, uvedla ČS. ČS uzavřela s Kooperativou smlouvu o strategickém partnerství, takže bude zprostředkovávat neživotní pojištění v celé své finanční skupině, zatímco Kooperativa bude ve své síti recipročně nabízet produkty skupiny ČS.

Pojišťovna ČS vznikla v Pardubicích v roce 1992 jako Živnostenská pojišťovna. V roce 1995 změnila obchodní jméno na ČS-Živnostenská pojišťovna a předloni na Pojišťovna České spořitelny. Její základní kapitál činí 1,12 miliardy Kč. Hlavními akcionáři PČS jsou Česká spořitelna s 55 procenty a Sparkassen Versicherung AG se 45 procenty.