Analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters naopak očekávali snížení prodeje na 4,45 miliónu kusů z lednových 4,49 miliónu. Střední hodnota prodejních cen starších domů klesla na 165 400 dolarů (zhruba 3,3 miliónu Kč) a je o 15,5 procenta nižší než před rokem. Pokles byl druhý nejvyšší v historii. Proti předchozímu měsíci se ale střední cena mírně zvýšila. V lednu byla nejnižší od září 2002.

Počet domů určených k prodeji stoupl o 5,2 procenta na 3,8 miliónu. Růst je v zimních měsících obvyklý. Pokud by prodej pokračoval nynějším tempem, trvalo by 9,7 měsíce, než by se všechny domy prodaly. To je stejná doba jako v lednu.

NAR upozornil, že prodej domů zabavených pro nesplácení hypotéky nebo z podobných účelů se na celkovém prodeji podílel 45 procenty. Cena těchto domů bývá většinou o 20 procent nižší než u ostatních prodávaných domů, napsaly agentury AP a Reuters.

Americký trh bydlení je jádrem nynější recese největší ekonomiky světa a krize na něm se vyvíjí již od počátku roku 2007. Krize trhu bydlení vedla předloni k hypoteční krizi, která postupně přerostla ve finanční krizi globálních rozměrů a ve svém důsledku vedla k útlumu a recesi ve většině ekonomik světa.