Podle vrcholných představitelů GM by se automobilky mohly octnout bez peněz již během dubna či května. Na ženevském autosalonu přišel s tímto varováním Fritz Henderson, jeden z výkonných šéfů GM.

Henderson požaduje, aby vlády vložily 3,3 miliardy eur (asi 92,4 miliardy korun) na finanční oddělení Opelu a Vauxhallu. Právě tyto dvě divize by se mohly od GM oddělit. Doposud jsou s americkou automobilkou příliš spjaty, dokonce nemají ani vlastní účty.

Opel již v předešlých dnech žádal o pomoc německou vládu. Ta se však zatím zdráhá peníze poskytnout. Například německý ministr financí Peer Steinbrueck uvedl, že je přesvědčený, že Opel je schopný se udržet i do budoucna.

Stejně opatrná je i vláda Švédska a Británie, obě země se zatím příliš nehrnou do finanční pomoci Saabu a Vauxhallu. Henderson však v úterý připomněl, že jestliže se nepodaří úspěšně restrukturalizovat Saab, tak jistě zbankrotuje.

Nyní se navíc stále zvětšují obavy z toho, že politická jednání budou příliš zdlouhavá a případná záchrana přijde pozdě.