Ke jmenování prozatímního ředitele došlo ani ne týden po rezignaci Richarda Grassa, který byl k tomuto kroku donucen poté, co důvěrou investorů otřásla zpráva, že jeho mzda včetně odměn činila 140 miliónů dolarů. Reed opustil Citigroup po více než 35 letech v dubnu 2000, kdy se rozhodl odejít do důchodu. Generálním ředitelem největší investiční banky na světě se stal v roce 1984 a je spojován s jejím rozkvětem.

Reed se víkendové tiskové konference nezúčastnil, v telefonickém rozhovoru ale prohlásil, že nehodlá funkci zastávat natrvalo. Reedův plat bude činit symbolický jeden dolar. Sedmapadesátiletý Grasso strávil na newyorské burze téměř celý profesní život a ještě v roce 1995 jeho plat činil 2,2 miliónu dolarů. Ve stejném roce se stal i předsedou a výkonným ředitelem burzy. V roce 2001 už ale jeho plat dosáhl 25,5 miliónu dolarů.

Naproti tomu Grassův předchůdce William Donaldson si v roce 1992 vydělal pouze 1,65 miliónu dolarů a v roce 1994 mu správní rada navíc vyplatila prémii 200 000 dolarů. Komentátoři v americkém tisku jsou přesvědčeni, že když musel odejít Grasso, půjdou i ostatní členové správní rady. Do správní rady burzy musejí podle nich přijít lidé, kteří budou chápat, že je třeba zavést na burze nejvyšší standardy řízení.