Ministerstvo upozornilo, že společnost na svých internetových stránkách nabízí zprostředkování 20procentní dotace z EU v rámci Programu rozvoje venkova.

"Firma EBI Group se sídlem Korunní 810/104, Praha 10 zneužívá nepravdivou informační kampaň za účelem vlastního obohacení,“ uvedl úřad.

Firma chce za údajné zprostředkování pomoci poplatek 24 tisíc korun, který musí majitelé domů zaplatit předem. Ministerstvo se o případu dozvědělo od lidí, kteří se na úřad obrátili se žádostí o podrobnější informace.

Společnost se však brání. "Je třeba podotknout, že platba ve výši 24 tisíc korun předem, se neuskutečňuje. Toto je mylná informace podána MMR," uvedla firma v prohlášení. To je však stejně jako internetové stránky strohé, není na hlavičkovém papíře, nepodepsané a opět bez telefonního čísla.

"Malá, ale dynamicky se rozvíjející..."

Firma společně s partnerskou společností TP Investiční kontaktuje majitele rozestavěných domů s uvedenou nabídkou. Na jejích strohých internetových stránkách přitom kromě několika fádních informací nelze nalézt dokonce ani telefon na pobočku.

Firma o sobě tvrdí, že je malá, ale dynamicky se rozvíjející. Změřuje se prý na získávání dotací z Evropské unie a také poskytování hypoték.