Tvrdík byl nominován jako koordinátor pracovní skupiny, která měla zpracovat vládní materiál "Návrh dalšího postupu k účasti státu v Aeru Vodochody", uvádí mluvčí v oficiálním prohlášení. Vládní úkol je podle Plovajka časově omezen termínem 30. září 2003. Tvrdík na mimořádné valné hromadě v říjnu tohoto roku do představenstva Aera již kandidovat nebude.

O Tvrdíkově jmenování do představenstva Aera informoval středeční tisk s tím, že jej do statutárního orgánu prosadilo v úterý ministerstvo průmyslu a obchodu, připomíná ČTK. Do představenstva měl Tvrdíka jmenovat akcionář Aera americká firma Boeing, která si tak měla připravovat půdu pro prodej nových letadel Českým aeroliniím.

"K rozhodnutí o kooptaci do Představenstva Aera Vodochody došlo ze strany firmy Boeing dávno před rozhodnutím akcionářů Českých aerolinií o zvolení pana prezidenta Tvrdíka do čela ČSA Českých aerolinií a je pouze kontinuálním procesem," upřesnil Plovajko. "Nejedná se tedy o jakýkoli lobbing ze strany firmy Boeing, jako bylo uváděno v mediích", dodal mluvčí.