Vedení společnosti podle mluvčího skupiny Siemens v ČR Petra Sedláčka zaměstnancům nabídlo podmínky výrazně překračující zákonnou povinnost i kolektivní smlouvu. Do doby odchodu Siemensu z továrny v polovině příštího roku, navrhlo vedení zvýšení platů o 35 procent. Pro případné následné propouštění, pokud by se nepodařilo najít kupce podniku, nabídlo odstupné ve výši osmi až 12 platů.

Odbory se podle Středuly domnívají, že nabídky neodpovídají vážnosti situace, pohrdají tisícovkou zaměstnanců továrny a zhoršují situaci v podniku. "Chceme stejné podmínky, jako dostávají zaměstnanci v Německu," uvedl s tím, že tyto nabídky jsou násobně vyšší než od vedení SKV. Další jednání se má uskutečnit v pondělí.

Vedení koncernu Siemens rozhodlo o odchodu ze zličínské továrny kvůli údajnému nadbytku výrobních kapacit pro kolejová vozidla v Evropě. Změny u Siemensu se netýkají pouze České republiky. Po celém světě koncern propustí zhruba 17 000 lidí. Ostatní aktivity koncernu v České republice se nemění, odchod se týká pouze Siemens Kolejová vozidla.