"U některých druhů sortimentu však mohou skončit dříve, třeba v polovině srpna. Každý druh sortimentu má totiž své vlastní období slev. Některé slevy ale naopak teprve začnou. Jedná se konkrétně například o kolečkové brusle nebo potřeby na plavání,“ uvedla mluvčí obchodního řetězce Tesco Jana Matoušková.

Dodala, že v současnosti jsou aktuální 50procentní slevy na zahradní sortiment, camping, outdoor a hračky a o čtvrtinu je snížena cena na kola a příslušenství. Například švédský výrobce nábytku IKEA kromě sezónního zboží zlevnil i sortiment, jenž se již nebude prodávat podle nového katalogu, který společnost připravuje.

Pozor na slevy, obchodníci mnohdy klamou zákazníky

V současnosti nabízí snížené ceny 64 procent obchodníků v České republice. Vyplývá to z ankety GE Money Multiservis mezi 50 nejvýznamnějšími prodejci v Česku. Zboží je nejčastěji zlevněno na polovinu původní ceny.

I přes vysokou inflaci, která Českou republiku v posledních měsících trápí, chuť utrácet lidem nechybí. Obchodníci se shodují, že zájem o slevy je srovnatelný s předešlými lety. "Od konce června jsme zlevnili o 30 až 50 procent. Úspěšnost je srovnatelná s loňským rokem. Postupně budeme cenu ještě více snižovat,“ řekla Novinkám Petra Suchanová, vedoucí oděvního domu Zara na pražských Příkopech.