„Letošní šampionát se nesl v duchu vysokých vkladů. Největší sázka na zápas Eura dosáhla jednoho miliónu korun na Německo při utkání s Tureckem, což je zároveň nejvyšší letošní sázka. Byla podána v Brně při kursu 1,45. Sázejícímu tak v 92. minutě zápasu vybojoval Lahm výhru 1,45 miliónu korun,“ řekl Novinkám Tomáš Grombíř z Fortuny.

Podle něj však byla rekordní výhra 1,65 miliónu korun. Sázkař vsadil tři čtvrtě miliónu korun na výhru Španělska nad Ruskem při kursu 2,2:1.

Tisport uvedl, že eviduje nejvyšší sázku 500 tisíc korun na zápas Rusko - Řecko. Tip na Rusy mu vynesl 1,25 miliónu korun.

Sázení jako přivýdělek

Tipování výsledků zápasů je pro zkušené sázkaře slušným byznysem. Dokazuje to například tipující u společnosti Chance, který opakovaně při vkladu 50 tisíc korun vydělal během Eura dva milióny korun.

O Euru dále čtěte: Turci připravili Čechy o milióny

„Nejvíce vyhrál a trefoval sázející z klientského systému Telechance, který na tomto mistrovství Evropy vydělal kolem dvou miliónů korun. Sázel nejen zápasy, ale i poločasy a přesné výsledky,“ uvedla Jana Pokorná z Chance.

„Proklatá“ česká reprezentace

Každý hazard má své smolaře. Přesvědčit se o tom mohl sázející na zápas Česka s Tureckem. Jelikož věřil domácí reprezentaci, prohrál vložených 800 tisíc korun, jak uvedla Fortuna. Podle ní další hazardér přišel o půl miliónu korun při sázení na počet gólů v semifinále.

Fotbalové šampionáty patří mezi žně sázení, ale jak kanceláře uvádějí. Lidé nejčastěji sází na favority, proto kanceláře na největších sportovních událostech roku nevydělávají. „Výtěžnost se normálně pohybuje v průměru mezi deseti až patnácti procenty, ale po Euru došlo k remíze mezi sázkaři a naší kanceláří,“ uvedl Jiří Hadrava z Tipsportu.