O plánovaném kroku informoval také list The Wall Street Journal (WSJ), který uvádí podobný rozsah propouštění. Ani jedny noviny ale neuvádějí konkrétní zdroj svých informací a oficiální místa v Siemensu mlčí. Podnik se prý ke spekulacím nebude vyjadřovat.

Podle německých novin bude Siemens propouštět hlavně na úrovni středního managementu a v administrativě. Siemens v celém světě zaměstnává asi 435 000 zaměstnanců a jen v Německu jich má asi 136 000. Podle Süddeutsche Zeitung by v Německu mohlo přijít o práci až 6 400 lidí.

Generální ředitel Siemensu Peter Löscher už začátkem roku upozornil, že podnik má letos před sebou obtížné období. V březnu firma vydala varování, že kvůli horšímu průběhu prací na některých velkých projektech bude letošní zisk nižší než firma předpokládala.

Meziroční propad 67 procent

Siemens se zabývá výrobou široké škály zboží, počínaje dopravními prostředky, jako jsou tramvaje, přes energetická zařízení, jako jsou třeba turbíny, až po telekomunikační přístroje. Ještě v lednu management tvrdil, že tržby letos porostou až dvojnásobným tempem ve srovnání s růstem globální ekonomiky, o to větší překvapení pak bylo, když Siemens za další dva měsíce varoval, že skutečnost bude horší.

Siemens ve druhém fiskálním čtvrtletí, což je u něj do konce března, vytvořil zisk 412 milionů eur (asi 9,9 miliardy Kč). To byl meziroční propad asi o 67 procent.

V únoru podnik sdělil, že chystá reorganizaci své telekomunikační divize a z tohoto segmentu vystoupí. O práci tak v této souvislosti přijde zhruba 3 800 zaměstnanců, dalších 3 000 lidí firma převede na jinou práci, podotýká agentura AP.