Plzeňský Prazdroj ale zatím o termínu zdražení nerozhodl. "Revizi našich cen děláme pravidelně, hodně napoví letošní sklizeň," řekl tiskový mluvčí Jiří Mareček. Podle něj je trend k úpravám cen jednoznačný. Za posledních 19 měsíců se cena ječmene a chmelu zdvojnásobila a zdražování pokračuje. Vzrostla také cena energií a lidské práce.

Ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven Jan Veselý řekl, že pivovary se snažily promítnutí loňského růstu nákladů do ceny co nejvíc utlumit. "Řada pivovarů zdražila jenom málo a doufala, že ceny po letošní sklizni spadnou," řekl Veselý.

V současnosti už podle něj začíná být jasné, že ceny rozhodně podstatně neklesnou. Pivovary tak pravděpodobně budou muset zdražovat. "Obvykle se zdražuje před hlavní sezonou," dodal.

Na podzim podle něj klesá prodej tak jako tak; pokud by tedy pivovary zdražily až v září, mohlo by dojít k dramatickému poklesu prodeje.

Většina pivovarů zvolila vyčkávací taktiku

Zdražování před sezonou však popírá většina ostatních pivovarů. Jediným, kdo potvrdil zdražení piva v nejbližší době, je humpolecký Rodinný pivovar Bernard. "O kolik to bude, to v tuto chvíli vyhodnocujeme. Kdy to bude - není daný termín - ale určitě to zasáhne letní sezonu," řekl mluvčí pivovaru Zdeněk Mikulášek.

Většina pivovarů ale opakuje, že s přehodnocením cen počká až do výsledků žní. "Zatím počkáme, uvidíme, jak se zachovají ceny surovin po letošní sklizni," uvedl ředitel hlineckého Pivovaru Rychtář Milan Vedra.

Zdražovat se nechystá ani Budějovický Budvar. "Vývoj cen surovin a dalších vstupů samozřejmě sledujeme, ale zatím jsme o změnách nerozhodli," řekl mluvčí pivovaru Petr Samec.