Zbrojovka, která ještě před dvěma lety zaměstnávala na 2100 lidí, už průběžně snižovala počty pracovníků loni a předloni. "V souvislosti s letošním propouštěním v dalších podnicích, hlavně Leteckých závodech, bude tato vlna nepříjemná. Pro trh práce to je zátěž. Zároveň to ale nebude beznadějný, nepřekonatelný problém. Región má stále ještě jistou absorpční schopnost. Velmi ale bude záležet na profesní skladbě propouštěných zaměstnanců," reagoval ředitel Úřadu práce v Uherském Hradišti Richard Janíček.

Podle Poláškové se propouštění týká režijních zaměstnanců, tedy technicko hospodářských pracovníků a nevýrobně dělnických profesí. "Všem propouštěným nabízíme práci na pozici výrobních dělníků s možností dalšího profesního růstu," konstatovala Polášková. V České zbrojovce, která je předním výrobcem ručních palných zbraní, probíhají zásadní změny již od roku 2001, kdy do ní vstoupil nový většinový akcionář.

Vedení zbrojovky tehdy také oznámilo, že konečný počet pracovníků by měl po restrukturalizaci klesnout na 1500 až 1600. Podle posledních informací se ale nyní další vlna propouštění nechystá. Zbrojovka letos na začátku června také obměnila část nejvyššího vedení. Součástí restrukturalizace bylo již dříve rovněž sloučení některých provozů či zrušení vybrané výroby. Kromě uvolňování přebytečných režijních zaměstnanců naopak nyní Česká zbrojovka hledá nové kvalifikované zaměstnance pro oblast marketingu, nákupu, prodeje, správy aktiv, řízení kvality a řízení strojírenské výroby. Tato místa obsazuje ve výběrových řízeních.