Zákaz prodeje neplatí pro obchody na letištích, pro čerpací stanice, lékárny, prodejny suvenýrů a jízdenek. "Zaměstnanci vykonávající práci v prodejnách se během svátků nemohou řádně věnovat svým rodinám," argumentovali tři koaliční poslanci, kteří novelu předložili.

"V minulosti byly obchody zavřeny od sobotního poledne až do pondělního rána a o svátcích jsem rovněž nemohli nakupovat. Prostě se nakoupilo předem a nebylo to tak hrozné. Myslím, že zákaz prodeje v některé svátky pomůže především ženám zaměstnaným v obchodních řetězcích, které jsou otevřeny 24 hodin denně," domnívá se Ondrej Kubina z Bratislavy.

"Moje známá pracuje v hypermarketu a když na ni o svátcích vyšla služba, rodina si to odtrpěla. Já si myslím, že si každý může nakoupit na ten jeden dva dny dopředu a nic se nestane," přidává se Eva z Malacek.

Na nepřetržitý prodej si zvykli především mladší obyvatelé Slovenska. "Jsem zvyklí nakoupit si kdykoli i v noci a o svátcích. Nechápu, proč mi to chce někdo zakazovat," říká student Peter. "Je to zbytečné omezování. Chápu, že pro zaměstnance obchodů to nebylo příjemné, když pracovali i o svátcích, ale vždyť se střídají," uvedla Jana z Nitry.