Proti znění novely zákona nebyl žádný poslanec. Novela nyní zamíří rovnou k podpisu prezidentovi.

Sněmovní verze novely počítá s tím, že hoteliéři budou platit kolektivním správcům autorských práv částku do výše poloviny koncesionářských poplatků za rozhlas a televizi. Vláda vycházela z částky 194 korun měsíčně za každý přístroj, přičemž výše poplatku by ale záležela na obsazenosti hotelu.

Jak řekl sekretář asociace hotelů a restaurací Václav Stárek, hoteliéři se nemohou smířit s výkladem, že sledování televize na hotelovém pokoji je veřejné šíření vysílání. "Když je ale situace taková, že platit se bude, tak jednoznačně vítáme stanovení limitů," řekl Stárek. Dříve podle něj stanovovaly autorské svazy cenu podle svých ceníků a hoteliérům nezbývalo než platit. "Ty ceny byly nehorázné, vycházelo to přes 350 korun na pokoj a měsíc," dodal Stárek.

Povinnosti platit hoteliéry před třemi lety zprostila novela, která podle vlády neodpovídá právu EU. Proti novele z roku 2005, která hoteliéry od placení osvobodila, protestovali již v době jejího přijetí jak Ochranný svaz autorský, tak i někteří umělci a zákonodárci. Upozorňovali na to, že státu kvůli ní hrozí sankce. Přesto tehdy v parlamentu převážily hlasy zastánců takové úpravy.