Kooperativa se zároveň stane partnerem PČS pro zajišťování služeb neživotního pojištění klientům Finanční skupiny České spořitelny. Prodej neživotního kmene souvisí s dřívějším rozhodnutím, že se PČS zaměří úzce na životní pojištění. PČS však hodlá nadále klientům nabízet standardní neživotní pojištění.

"Proto jsme hledali nejen kupce neživotní části, ale i zkušeného partnera, který se specializuje na služby neživotního pojištění a umožní nám, abychom je klientům i nadále zajišťovali," prohlásil předseda dozorčí rady PČS Jiří Škorvaga.

PČS oslovila s nabídkou prodeje neživotního pojištění pět pojišťoven, jež patří mezi lídry trhu. Pro zajištění nabídkového řízení pro zájemce připravila hloubkovou kontrolu. Podle médií se tzv. due diligence v PČS účastnily Allianz, Kooperativa, Česká pojišťovna, Generali a Uniqa.

S nejlepší nabídkou přišla Kooperativa

Výběrové řízení mělo podle Gajduškové přísná a transparentní kriteria. Nabídka Kooperativy se nakonec ukázala jako nejlepší ze všech nabídek, které předložili renomovaní uchazeči.

PČS je čtvrtou největší pojišťovnou v České republice. Její předepsané pojistné loni dosáhlo 6,28 miliardy korun, z toho v neživotním pojištění 2,73 miliardy korun. Do konce letošního června vybrala na pojistném neživotního pojištění 1,93 miliardy korun, což bylo o pětinu více než před rokem.

Pojišťovna vznikla v Pardubicích v roce 1992 jako Živnostenská pojišťovna. V roce 1995 změnila obchodní jméno na ČS-Živnostenská pojišťovna a předloni na Pojišťovna České spořitelny. Její základní kapitál činí 1,12 miliardy Kč. Hlavními akcionáři PČS jsou Česká spořitelna s 55 procenty a Sparkassen Versicherung AG se 45 procenty.