"Investice do bezmála meziročního zdvojnásobení počtu autocenter, kdy 40 procent růstu počtu připadlo na 4. čtvrtletí 2007, vedlo k významnému nárůstu provozních nákladů a posunu bodu zvratu ziskovosti společnosti,“ řekl generální ředitel firmy Anthony Denny.

Podle něj se na ztrátách také podílel silný kurz koruny, který v druhé polovině roku zlevnil dovozy aut, což následně vedlo ke slabšímu prodeji.

"V konečném efektu tyto vlivy vedly k neočekávané ztrátě v posledním čtvrtletí a kumulativně za celý rok 2007,“ zhodnotil Denny.

Tržby AAA se loni zvýšily o 34,9 procenta na 470 miliónů eur, tedy zhruba 11,7 miliardy korun. Provozní náklady stouply o 54 procent na 78,9 miliónu eur, což jsou přibližně dvě miliardy korun. Provozní zisk klesl o 94 procent na 700 000 eur, tedy 17,5 miliónu Kč.

Dále čtěte:
AAA Auto chce prodávat ojetiny i v Rusku
Vstupem na burzu získá AAA Auto asi miliardu
Autobazar AAA Auto vstoupí na pražskou burzu

Firma loni na podzim vstoupila na pražskou a budapešťskou burzu. Od zahajovacích 55 Kč za akcii se ale její kurz propadl na současných zhruba 24 korun. Někteří investoři vedení firmy obvinili, že o hrozící ztrátě vědělo již při zářijovém úpisu akcií, to ale společnost odmítla.

"Jsem pevně přesvědčen, že zaváděná opatření přinesou již v průběhu letošního roku výsledky, které vrátí důvěru akcionářů v ziskovost jejich investice do akcií skupiny AAA Auto," dodal Denny.

Skupině AAA Auto se ve srovnání s rokem 2006 loni podařilo navýšit prodej aut o 29 procent na necelých 80 tisíc. Zároveň se zvýšil i počet poboček na 45.