Stále více Čechů totiž neváhá zaplatit desetitisíce za dovolenou u moře. „Roste poptávka po zájezdech, které navíc dost zlevňují. Odhadujeme, že během této zimy vyrazí za exotikou do tepla až 100 tisíc českých občanů, což by znamenalo nárůst cca 30 procent,“ řekl Novinkám mluvčí Asociace českých tiskových kanceláří a agentur Tomio Okamura.


Podle něj tak díky velké poptávce každý týden odlétají z České republiky prakticky vyprodané zájezdy charterovými lety do vzdálených zemí. Letos se našinci mohou podívat do Mexika, Keni, na Kubu, Jamajku, Srí Lanku, Ománu či do Indie.

Do deseti let bude Thajsko běžnou destinací Čechů

Zájezdy s dříve netradičními destinacemi nebývale zlevňují. Zhruba od dvaceti tisíc korun lze vyrazit za odpočinkem do Izraele či na Kapverdy. Na last moment, tedy zájezdy prodávané na poslední chvíli, lze pořídit přibližně od třiceti tisíc korun dovolenou na Kubě či v Emirátech.

Okamura připomněl, že ještě před několika lety, létalo z ČR do exotických zemí jen několik charterových letů, teď je to již několik desítek. A není se čemu divit, podle pondělní zveřejněné zprávy Českého statistického úřadu, rostou v tuzemsku platy nejrychleji ze všech deseti zemí, které nově přistoupily do Evropské unie.

„Do deseti let bude Thajskou běžnou destinací Čechů,“ uzavřel Okamura.