Podle něj nový vlastník zřejmě převezme firmu během následujících dvou až tří týdnů, prodej již schválil také český antimonopolní úřad. Prokom, který je největším systémovým integrátorem v Polsku, zvítězil spolu s partnery v nedávném tendru na prodej PVT. Za celkem 96,5procentní podíl ve společnosti zaplatí 1,55 miliardy korun, z toho ČKA připadne 594 miliónu korun. Vítěz již složil finanční jistotu 50 miliónů korun a zaplatil první splátku kupní ceny ve výši 150 miliónů korun.

Prokom počítá s PVT jako s dlouhodobou investicí a nyní s firmou připravuje strategii pro dalších pět let. Noví vlastníci již oznámili, že chtějí firmu rozdělit a část prodat. Část společnosti zabývající se hlavní podnikatelskou činností by měl zcela ovládnout Prokom, zatímco jeho společníci by se měli podělit o výnos z prodeje téměř 40 nemovitostí, jejichž účetní hodnota je kolem 900 miliónů korun. Vlastníci chtějí z PVT také odčerpat hotovost, která se pohybuje kolem 680 miliónů korun.

Hlavním prodávajícím akcionářem PVT je Česká konsolidační agentura, která získala loni v květnu 37 procent firmy od ČSOB a která prodej iniciovala. Dále jsou to například 1. IN Restituční fond, 1. IN PIF a Tarpa Securities.