Částka 11,2 miliardy franků představuje deset miliard dolarů. Ty je nutné připočítat ke ztrátám z října, jež činily 3,5 miliardy dolarů. Už tehdy však UBS varovala, že její ztráty ještě mohou vzrůst. Ztráta překračuje zisk z roku 2006, který činil 9,9 miliardy dolarů. Doposud největší ztráty v sektoru rizikových hypoték utrpěla banka Citigroup, která kvůli 11 miliardám dolarů vyměnila svého šéfa.

UBS současně uvedla, že dostala injekci ve výši 9,7 miliardy od fondů vládní singapurské investiční korporace. Další 1,7 miliardy dolarů poskytl bance privátní investor z Blízkého východu. Uvedla to ománská vláda

„Je to další důkaz přesunu finančních sil ze západních ekonomik do ekonomik Blízkého východu, Asie a Ruska, které vytvářejí velké množství hotovosti,“ uvedl ekonomický redaktor BBC Robert Peston. Současně sdělil: "Rizikové hypotéky předstvují pro UBS více než jen finanční ztráty, je to rána hodnotě značky."

V ČR je banka známá kvůli zatoulaným penězům z České konsolidační agentury. Půl miliardy korun na její účet poslal jeden zaměstnanců bez vědomí ČKA. Tvrdil, že mu šlo o zhodnocení částky. UBS slíbila, že částku vrátí, což potvrdil i ministr financí Miroslav Kalousek (KDU-ČSL).

Rizikové hypotéky otřásly finančními trhy

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj OECD už odhadla celkové ztráty na rizikových hypoték dosáhnou 300 miliard dolarů..

Letošní rok přinesl krizi na trhu amerických rizikových hypoték, protože se ukázalo, že je lidé nemohou splácet. Rizikové hypotéky se poskytují lidem, kteří by nikdy nesplnily podmínky pro poskytnutí běžné hypotéky. V prvních několika letech nabízejí nízké splátky, ty však po třech letech výrazně vzrostou.

Počet lidí, kteří je nemohou splácet, letos prudce vzrostl. USA proto zvažují zavedení regulí na poskytování hypoték, protože současná situace může vést k tomu, že tisíce lidí ztratí i své byty a domy.