Fischerovy firmy dluží podle dostupných informací Českým aeroliniím, České správě letišť a Komerční bance celkem 470 miliónů korun. Atlantik FT podle Fischera poskytne potřebné finance na provoz firem, které nyní ovládají nucení správci, ale pouze v tom případě, že věřitelé zastaví exekuční řízení.

Informoval Špidlu i Němce

"Pevně věřím, že všichni, kteří podali návrh na exekuci, navrženou dohodu přijmou. Pokud tak neučiní, riskují, že pojišťovny budou muset vyplatit turistům až 620 miliónů korun, zhroucení cestovního trhu a podlomení důvěry v turistiku," řekl Fischer novinářům. "Neumím si představit, že by někdo takovou nabídku, kterou učinil pan Komárek a Atlantik FT odmítl," dodal.

Fischer dále uvedl, že okamžitě po podpisu smlouvy s Atlantik FT informoval premiéra Vladimíra Špidlu (ČSSD) a ministra pro místní rozvoj Pavla Němce  (US-DEU). 

Oznámil také, že se proti exekuci odvolal. Znamená to tedy, že exekutoři mohou jeho majetek zajistit, aby s ním nemohl bez jejich souhlasu manipulovat, ale do doby vypršení odvolání, tj. do 15. srpna, jej nemohou zabavit. Fischer má tedy čas i prostor k jednání.