Největší objem obchodů zaznamenala Komerční banka, když zpevnila o 0,65 procenta na 3119 Kč. Podle obchodníků výraznějšímu růstu kurzu brání zahraniční prodejce, domácí poptávka ale neklesá. Unipetrol přidal 1,88 procenta na uzavřel na 2380,70 Kč.

Západoevropské akcie v úterý dosáhly na nejvyšší úroveň v posledních téměř šesti letech. Indexy vzhůru vytlačily pevnější cenné papíry důlních a telekomunikačních firem, ale objemy obchodů zůstaly nižší. Americké trhy zůstaly uzavřely po pohřbu prezidenta Geralda Forda. Dolar po obavách ze zpomalení americké ekonomiky a poklesu úrokových sazeb zeslábl vůči euru na novou rekordní hodnotu 1,3278 dolaru za euro.

Důlní firma BHP Billiton posílila o 1,8 procenta, Anglo American o 1,6 procenta. Akcie francouzské společnosti Suez zpevnily o 1,8 procenta po informaci, že miliardář Francois Pinault odmítl vyloučit převzetí této firmy. Zkomplikoval by se tím ale plán sloučit Suez se státní firmou Gaz de France. Ocelárny Corus přidaly na burze 0,6 procenta. Indická Tata Steel prý totiž chce zvýšit nabídku na jejich akvizici.