Komerční banka zpevnila o 3,85 procenta na 1942 Kč, Philip Morris o 3,35 procenta na 13 125 Kč. Unipetrol zaznamenal propad o 4,87 procenta na 50,84 Kč. Index PX 50 vzrostl o 0,51procenta na 535,1 bodu.

Evropa a Amerika

Evropské a americké akciové trhy sbíraly první zkušenosti s podmínkami po snížení amerických úroků. Indexy evropských burz kolísaly, na amerických se lépe dařilo technologickým titulům. Investoři a analytici zatím nejsou jednotni v posuzování stavu americké ekonomiky a vlivu středečního snížení klíčové úrokové sazby na pouhé jedno procento. První reakce akciového trhu byla negativní, později však převládal názor, že mezi čtvrtprocentním a půlprocentním snížením není tak velký rozdíl. Někteří analytici soudí, že Fed nechtěl vyčerpat "poslední zásobu munice" a může tak v případě potřeby úroky ještě snížit o čtvrt procentního bodu někdy na konci léta. Podle jiných expertů však již současná nižší cena peněz přinese oživení výdajů podnikové sféry a další snižování sazeb již nehrozí.

Jednoprocentní sazba je také vnímána jako psychologická hranice, pod kterou není radno jít. Velmi nízké sazby by měly například zničující vliv na rentabilitu a možná samu existenci fondů peněžního trhu. Japonské zkušenosti s nízkými úroky napovídají, že radikální zásahy v nepravou chvíli se nemusejí vyplatit.

Americký provozovatel akciového trhu Nasdaq Stock Market oznámil, že zruší svou evropskou odnož Nasdaq Europe a bude se plně věnovat rozvoji trhu Nasdaq ve Spojených státech. Trh se totiž zhruba od roku 2000 potýká s poklesem příjmů, protože výrazně klesla obchodní aktivita. "Naším cílem je zaměřit se nejprve na to, abychom byli převládajícím akciovým trhem v USA," řekl nový šéf Nasdaqu Robert Greifeld.