"Listopadové počasí ještě umožnilo práce, které se uskutečňují mimo vytápěná pracoviště. Meziročně je míra nezaměstnanosti nižší o 1,1 procentního bodu. Tento pokles je vysvětlitelný rychlým růstem české ekonomiky, který přeci jen umožňuje snazší nalezení pracovního místa. Problémem nadále zůstává nezaměstnanost u lidí kteří jsou bez práce dlouhodobě, " uvedli analytici Raiffeisenbank. 

Ve srovnání se stejným obdobím roku 2005 je celkový počet uchazečů o zaměstnání nižší o 56 663 osob. Míra nezaměstnanosti žen byla devět procent a mužů šest procent.

Nejméně nezaměstnaných je již tradičně v okresech Praha, Mladá Boleslav, Benešov, Pelhřimov a Plzeň. Nejvíce lidí bez práce je také již tradičně v okresech Most, Karviná, Teplice, Ostrava, Ústí nad Labem a Jeseník.

Bez práce bylo v listopadu 235 285 žen, jež tvořily 54,4 procenta z celkového počtu nezaměstnaných. Práci hledalo 33 449 absolventů škol. Na celkové nezaměstnanosti se absolventi podílejí 7,7 procenty. Nezaměstnanost absolventů se na podzim snížila, protože mladí lidé našli práci po prázdninách.

Na jedno volné pracovní místo v současné době připadá v průměru 4,4 uchazeče, z toho nejvíce v okrese Karviná (33,6).

Na podzim se nezaměstnanost většinou snižuje. Vyšší je vždy v zimě,  protože kvůli počasí není práce pro lidi pracující na stavbách či v lese. V létě opět dojde ke zvýšení počtu nezaměstnaných kvůli přílivu čerstvých absolventů škol, na podzim se počet lidí bez práce zase sníží.