Zájem byl i o banky po dvojím novém doporučení analytiků ING. U Erste doporučují "koupit" s cílovou cenu 66 eur (1848 Kč), u Komerční banky jen "držet" a cílovou cenu snížili z 3860 Kč na 3500 Kč. Akcie Erste Bank v pondělí posílily o 0,51 procenta na 1590 Kč, akcie Komerční banky oslabily o 1,91 procenta na 3076 Kč. Dolů zamířila i Zentiva, která klesla o 1,04 procenta na 1234 Kč.

Evropské akcie zahájily ranním růstem, ale později zisky téměř ztratily. Nedařilo se firmám, jejichž podíl prodeje na americkém trhu je významný. To se týkalo především automobilek a technologických firem. Naproti tomu francouzská strojírenská skupina Alstom posílila o 3,2 procenta po zprávě, že konglomerát Bouygues zvýší svůj podíl v této firmě nad 25 procent.

Zastavení vývoje nového léku proti vysoké úrovni cholesterolu americkým gigantem Pfizer pomohlo jeho rivalům v Evropě. AstraZeneca očekává, že se tak zvýší zájem o její Crestor a také švýcarský Roche doufá ve vyšší prodej svého přípravku na podobném principu. Akcie společnosti AstraZeneca posílily o jedno procento, akcie Pfizer propadly o 15 procent.