V současnosti drží většinu v Senátu sociální demokraté, kteří by k jejímu zachování potřebovali vyhrát v 18 obvodech. Sociálních demokratů postoupilo do druhého kola 19, a je tak nepravděpodobné, že by se jim podařilo většinu v Senátu uhájit.

O křeslo v horní komoře se utkají mimo jiné také tři členové vlády: Jiří Dienstbier za Kladno, Antonín Prachař za Přerov a Marcel Chládek za Louny.

Gajdůšková se utká s Čubou

Svůj post bude chtít obhájit i stávající předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD), který kandiduje v Pelhřimově.

Zajímavý bude duel na Zlínsku, kde se proti sobě postaví dlouholetá senátorka Alena Gajdůšková a poradce prezidenta, strůjce „slušovického zázraku“ František Čuba.

Senátory bude možné volit v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. Lidé dostanou hlasovací lístky až ve volebních místnostech.

 Obvod1. místo
%
2. místo
 %účast
Brno-město
Zdeněk Papoušek (KDU-ČSL) 19,83
Karel Doležal (ČSSD) 17,47
43,16
Česká Lípa
Jiří Vosecký (SLK) 20,14
Karel Kapoun (ČSSD) 18,61
30,92
Děčín
Zbyněk Linhart (STAN)
33,34
Jaroslav Sykáček (ČSSD)
16,73
33,87
Frýdek-Místek
Jiří Carbol (KDU-ČSL)
21,94
Jiří Hájek (ČSSD)
19,62
38,79
Hradec Králové
Jaroslav Malý (ČSSD)
21,95
Oldřich Vlasák (ODS)
18,91
38,57
Cheb
Miroslav Nenutil (ČSSD)
28,41
Jiří Dufka (ANO)
21,86
33,29
Karviná
Radek Sušil (ČSSD)
35,73
Martin Gebauer (ANO)
21,55
26,94
Kladno
Jiří Dienstbier (ČSSD)
30,63
Michaela Vojtová (TOP 09 a STAN)
18,73
35,69
Kolín
Emilie Třísková (ČSSD)
26,11
Milan Rak (ODS)
18,39
39,59
Louny
Marcel Chládek (ČSSD)
26,88
Zdeňka Hamousová (ANO)
25,79
38,55
Olomouc
Jan Zahradníček (ANO)
25,34
Alena Šromová (KDU-ČSL)
25,05
37,56
Ostrava-město
Petr Koliba (ANO)
20,04
Petr Mihálik (ČSSD)
19,81
32,26
Pelhřimov
Milan Štěch (ČSSD)
36,29
Ivo Jahelka (TOP 09 a STAN)
17,40
44,51
Plzeň-město
Lumír Aschenbrenner (ODS a KČ)
24,72
Václav Šimánek (ČSSD)
21,40
32,13
Praha 1
Václav Hampl (KDU-ČSL a SZ)
27,19
Zdeněk Schwarz (ODS)
20,29
39,19
Praha 5
Václav Láska (KDU-ČSL a SZ)
30,01
Pavel Žáček (ODS)
16,7436,00
Praha 9
Zuzana Baudyšová (ANO)
37,02
Tomáš Kladívko (ODS)
16,71
37,14
Přerov
Jitka Seitlová (KDU-ČSL a SZ)
39,95
Antonín Prachař (ANO)
30,17
38,73
Příbram
Vladimír Danda (ANO)
21,02
Jiří Burian (ODS)
19,36
42,39
Rychnov nad Kněžnou
Miroslav Antl (ČSSD)
41,12
Luboš Řehák (KDU-ČSL)
15,92
42,20
Strakonice
Martin Gregora (TOP 09 a STAN)
19,03
Karel Kratochvíle (ČSSD)
16,38
39,49
Trutnov
Jiří Hlavatý (ANO)
34,39
Adolf Klepš (TOP 09 a STAN)
21,39
39,55
Uherské Hradiště
Ivo Valenta (SsČR)
31,10
Pavel Botek (KDU-ČSL)
13,29
46,95
Vyškov
Ivo Bárek (ČSSD)
33,72
Roman Celý (KDU-ČSL)
22,79
43,33
Zlín
František Čuba (SPO)
23,89
Alena Gajdůšková (ČSSD)
23,68
41,96
ZnojmoPavel Štohl (ČSSD)
24,72
Jiří Němec (KDU-ČSL)
18,55
41,74
Žďár nad Sázavou
Dagmar Zvěřinová (ČSSD)
27,74
František Bradáč (KDU-ČSL)
20,70
47,26