Babiš Právu řekl, že Hudeček za ním přišel před šesti měsíci, možná rokem. „Požádal o schůzku a přišel se představit,“ uvedl lídr ANO. Podle něj se to stalo v době, kdy Hudeček pohořel na sněmu TOP 09 ve volbě místopředsedy a bojoval proti křídlu šéfa pražské buňky Jiřího Vávry, a Babiš hledal lídra své pražské kandidátky.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Hudeček chodil k nám a ptal se, že kdyby ho náhodou neudělali primátorem, jestli by nekandidoval u nás. Připadlo mi to trošku směšné. Vedli jsme určitý čas takové konzultace. Já jsem s ním osobně neměl problém,“ řekl Babiš televizi DVTV.

„V té době jsme se potkali a je pravda, že jsme mluvili o tom, že by k nám přišel jako pražský lídr. On to nevylučoval a já jsem o to projevil zájem. To bylo v době, kdy jsem ještě neměl lídra. Potom jsme se potkali ještě jednou na doporučení, myslím, Zbyňka Passera. V té době si ale Hudeček už upevnil pozici a neměl zájem. Ale dá se říci, že jsme o tom uvažovali,“ řekl Právu.

Primátor Tomáš Hudeček během očekávání volebních výsledků.

Primátor Tomáš Hudeček

FOTO: Petr Horník, Právo

Hudeček: Bylo to naopak

Hudeček se ale brání, podle něj to bylo naopak. „ANO po odkopnutí pana Kasla před čtyřmi měsíci poptávalo pana Ctibora, pana Ježka, pana Bobka. Mně nabídku oficiálně nedali, ale v rozhovoru sondovali,“ sdělil Právu Hudeček. Dodal, že odmítl, stejně jako i jiné nabídky. Babiš podle něj takové výroky říká, protože se ANO nedaří přesvědčit další strany, aby s nimi šly do koalice v Praze. „Pouze snaha rozbít TOP 09, když se nedaří jednání a nervozita stoupá,“ uvedl Hudeček.

Lídr ANO výhrady proti Hudečkovi prý nemá. „Nemám povědomí, že by udělal něco špatně. Během kampaně asi musel používat rétoriku, kterou mu nadiktoval pan Kalousek,“ dodal.

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg Hudečkovi věří. „Hudeček mi o tom ten večer vyprávěl, že ho lanařili a že to odmítl. Teď mu Babiš vyčítá něco, co sám inicioval,“ řekl Právu Schwarzenberg.