Hlavní obsah

Volební výsledek lídra ANO v Brně překvapil

Právo, Miroslav Homola

Volební výsledky ANO v Brně překvapily lídra hnutí Petra Vokřála. Vítězství nad sociální demokracií ho zaskočilo a podle svých slov takový úspěch nečekal. Podle téměř úplných výsledků v jihomoravské metropoli zvítězí ANO před ČSSD. O třetí místo soupeří Žít Brno s lidovci.

Foto: Miroslav Homola, Právo

Lídr hnutí ANO v Brně Petr Vokřál

Článek

„Jako všechny mne samozřejmě překvapil výsledek uskupení Žít Brno na straně jedné a propad TOP 09 na straně druhé. Jak však bude budoucí koalice vypadat, to se rozhodně nedá jednoznačně říct, i když už nyní mohu potvrdit, že je pro nás nemyslitelná například varianta, že bych já dělal náměstka Romanu Onderkovi,“ řekl Právu Vokřál.

Hnutí chce v jihomoravské metropoli změny a podle něj by „kosmetické úpravy nic neřešily“.

„Já sám si nedělám jednoznačný nárok na primátorské křeslo, ale domnívám se, že jako hnutí, po sečtení výsledků a v případě definitivního vítězství o ně usilovat budeme,“ dodal Vokřál.

Koalice se sestaví až podle toho, jaké budou mít požadavky další úspěšné strany a hnutí, se kterými by ji mohlo ANO uzavřít.

Reklama

Výběr článků

Načítám