„Byly to zatím ty nejnáročnější volby, jsem rád, že je mám za sebou. Ještě ráno jsem rozdával koblihy,“ řekl poté, co odvolil.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podle Babiše jsou komunální a senátní volby hlavně velkou výzvou pro zavedené strany. „Doufám, že hnutí ANO potvrdí, že je stálou součástí politické scény. Chceme uspět všude, v Praze to je zejména souboj s TOP 09, zbytek je souboj s ČSSD,“ uvedl.

Ministr si brousí zuby na úspěch ve velkých městech a hlavně v Senátu chce pokořit svého koaličního partnera. „Už před časem jsem v rozhovoru v Právu řekl, že chceme mít o jednoho senátora víc než ČSSD,“ podotkl.

Andrej Babiš a Monika Babišová přišli odevzdat hlas v komunálních volbách 2014.

Andrej Babiš a Monika Babišová přišli odevzdat hlas v komunálních volbách 2014.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Do komunálních voleb v Průhonicích, kde Babiš žije, ANO kandidátku nesestavovalo. „Připadalo by mi to hloupé a pokládal bych to za obrovský střet zájmů, kdybych se tady angažoval. Možná na stará kolena bych tu mohl dělat starostu a z Průhonic udělat tu nejhezčí obec v Čechách,“ řekl.

S partnerkou Monikou nyní chce relaxovat. „Půjdeme do kina a o víkendu navštívíme Velkou pardubickou,“ dodal Babiš.