Hlavní obsah

Bývalý šéf vlády a sociální demokracie Miloš Zeman (ČSSD), jenž tráví podzim svého života na Vysočině, se pomalu stává úspěšným spisovatelem. Po triumfálním přijetí knihy Jak jsem se v politice mýlil nyní nakladatel Andrej Šťastný registruje více než 60 tisíc objednávek na nový titul Vzestup a pád české sociální demokracie.

Zemanova kniha půjde na dračku

Zeman by tak mohl na knize vydělat zhruba 2,4 miliónu korun. Nelze však vyloučit ani lepší výsledek práce politika, který patřil v devadesátých letech spolu s Václavem Havlem a Václavem Klausem k nejvýraznějším tvářím české politiky.

Zeman se při sjednávání podmínek honoráře projevil jako zkušený ekonom, zatímco u prvního díla měl z jedné prodané knihy 20 korun, nyní by to podle jeho přátel měl být až dvojnásobek.

Šťastný potvrdil, že knihu skutečně vytiskl  nákladem 60 tisíc výtisků. Výši autorovy odměny však neprozradil. "Honorář sdělovat nebudeme," dodal.

Zeman knihu pokřtí 20. února

Kniha by se měla objevit na trhu 20. února a křest by měl následovat 21. února pravděpodobně opět v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Když tam loni Zeman podepisoval knihu Jak jsem se v politice mýlil, stáli zájemci o jeho autogram v dlouhém řadu.

Po úspěšné první knize, které se dosud prodalo kolem 135 tisíc výtisků, se prý Zeman rozhodl vyhovět přání těch, kteří ho žádají, aby v psaní pokračoval. Po "masochistických vzpomínkách" prý si vybral žánr "politického hororu".

O knihy politiků čeští čtenáři většinou příliš velký zájem neprojevují, výjimkou jsou memoáry známých tváří. Jednou z těch úspěšnějších byla kniha bývalé americké ministryně zahraničí Madeleine Albrightové, která vyšla v nákladu 40 tisíc výtisků.

Anketa
Koupíte si knihu bývalého šéfa vláda a ČSSD Miloše Zemana "Vzestup a pád sociální demokracie"?
ano
37.5 %
ne
62.5 %
Celkem hlasovalo 2699 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků