Hlavní obsah
Miloš Zeman Foto: Petr Hloušek, Právo

Zeman: Stávka je poslední zoufalou reakcí na nekompetentní vládu

Expremiér a čestný předseda Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) Miloš Zeman považuje pondělní stávku v dopravě za poslední zoufalou reakci na nekompetentnost vlády Petra Nečase (ODS). Zeman v této souvislosti poukázal, že za jeho vlády nikdo nestávkoval.

Miloš Zeman Foto: Petr Hloušek, Právo
Zeman: Stávka je poslední zoufalou reakcí na nekompetentní vládu

„Domnívám se, že to je poslední zoufalá reakce na nekompetentnost této vlády. Nikdy jsem tuto vládu nekritizoval za to, že je pravicová. To byl důsledek vůle voličů, a ten je třeba brát v úvahu. Kritizoval jsem ji za to, že je neodborná. A jako důkaz jsem uváděl to, že jednotliví ministři se se svými rezorty seznamují až tehdy, až do nich vstoupili,“ řekl Zeman v sobotu na dotaz Práva na tiskové konferenci SPOZ.

Expremiér uvedl i příklad. „Vzpomínám si na nezapomenutelný televizní výrok Radka Johna, říkal, pan ministr Bárta se již dvanáct dní seznamuje s problematikou dopravy. Upřímně řečeno, já bych se bál užívat systému české dopravy, kdyby byl řízen ministrem, jenž se s tímto systémem seznamuje teprve dvanáct dní,“ sdělil Zeman, který sebe označil za vzpomínkový symbol na vládu, za jejíhož funkčního období nikdo nestávkoval.

Zeman v sobotu zamířil na Shromáždění předsedů místních organizací SPOZ, kteří se sešli v TOP Hotelu Praha. Na jednání byla podle předsedy strany Vratislava Mynáře přijata rezoluce na podporu pondělní stávky v dopravě.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků