Hlavní obsah

Zelení berou Lužného, nikoho jiného nehledají

Strana zelených stojí za novým kandidátem na post ministra školství Dušanem Lužným. Předseda strany Martin Bursík i předsedkyně poslaneckého klubu zelených Kateřina Jacques v úterý řekli, že jiné kandidáty na ministra školství nehledají. Lužný podle nich ale ještě musí představit svou koncepci, jak vést ministerstvo a přesvědčit o ní poslanecký klub i premiéra Mirka Topolánka (ODS).

Zelení berou Lužného, nikoho jiného nehledají

"V klubu jsme to probírali s tím, že tu nominaci bereme se vší vážností a nejsme v situaci, kdybychom nějak aktivně vyhledávali dalšího kandidáta," řekl Bursík. Zároveň ale zdůraznil, že se Lužný nemůže stát ministrem, aniž by vysvětlil, kam bude resort směřovat.

Religionista a člen předsednictva SZ Lužný řekl, že svoje priority přednese na zasedání předsednictva zelených, jehož termín dosud nebyl stanoven. Podle Bursíka budou poslanci a vedení zelených o Lužném jednat ve druhé polovině příštího týdne.

Lužný za nejdůležitější úkoly pro nového ministra školství považuje zajištění financování školství a dokončení práce na evropských vzdělávacích programech. Lužný na ministerstvu školství již působil jako náměstek odstoupivší ministryně Dany Kuchtové. Ta oficiálně rezignovala 3. října.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků