Hlavní obsah
Jana Suchá Foto: Rudolf Voleman, Právo

Že bude poslankyní, se dozvěděla, když vytírala podlahu

Pátá z kandidátky Věcí veřejných (VV) v Karlovarském kraji 34 letá Jana Suchá se dozvěděla o svém volebním úspěchu naprosto kuriózním způsobem. Zatímco lídři snad všech stran sledovali bedlivě obrazovky televizí a počítačů ve volebních štábech po celé republice, Suchá se o blížícím volebním úspěchu dozvěděla esemeskou ve chvíli, kdy zrovna doma v Ostrově vytírala podlahu.

Jana Suchá Foto: Rudolf Voleman, Právo
Že bude poslankyní, se dozvěděla, když vytírala podlahu

„Vytírala jsem zrovna doma podlahu, když mi přišla od známých esemeska, že mi ve volbách naskakují vysoké preferenční hlasy,“ popisovala Suchá, která provozuje v Karlových Varech šestým rokem advokátní praxi. „Myslela jsem si nejdříve, že je to vtip, ale když se esemesky začaly množit, pustila jsem si televizi a zapnula počítač,“ pokračovala.

„Dlouho nebylo jasné, jestli jsem skutečně uspěla nebo ne, protože na internetu se to ukázalo až před desátou hodinou večer. Doteď tomu nemohu uvěřit. V šoku je i rodina,“ krčila skromně rameny mladá právnička.

Suchá přitom dosud nikde nekandidovala a politického života se prakticky nezúčastňovala. „Byla jsem na několika našich mítincích, ale aktivně jsem v nich nevystupovala. Hovořila jsem s voliči mimo mítinky. Myslím, že mi hodně hlasů dali mí spokojení klienti,“ uvedla Suchá, která se na kandidátku VV dostala díky informacím od její známé - přísedící u soudu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků